معانی پنهان پشت رنگ لوگوهای معروف

در این مطلب معانی پنهان پشت رنگ چند لوگوی معروف را با هم مرور میکنیم و به اهمیت رنگ در بازاریابی و جلب توجه مخاطب پی میبریم.

لوگوی برند مهمترین عنصر طراحی است، زیرا نمای بصری شرکت و ارزش آن است. برای طراحی یک لوگو تصمیمات زیادی وجود دارد اما مهمترین آنها انتخاب رنگ است . ممکن است به نظر برسد یک عنصر بی اهمیت است، اما رنگ اصلی هر یک از این لوگوهای معروف تاثیر زیادی بر چگونگی درک مردم دارد.

تحقیقات نشان داده است که افراد در طول ۹۰ ثانیه از مشاهدات اولیه، قضاوت های ناخودآگاه درباره یک فرد، محیط زیست یا محصول را انجام می دهند. بین ۶۲٪ و ۹۰٪ از این ارزیابی به تنهایی بر اساس رنگ است. این به این معنی است که لوگوی شما می تواند تصمیم مصرف کننده را برای تبدیل شدن یا تبدیل نشدن به یک مشتری ایجاد کند .

همچنین به این معنی است که به عنوان یک مصرف کننده، تصمیمات شما درباره اینکه کجا خرید کنید و یا چه برندی قابل اعتماد است به شدت تحت تاثیر لوگوی آن محصول است،چه شما متوجه این تاثیر بشوید و چه ناخودآگاه این تصمیم را بگیرید . ما به صورت ناخودآگاه فونت ها، رنگ ها و طرح های خاص را با خصوصیاتی که کاملا غیر مرتبط هستند، مانند کیفیت محصول و قابلیت اطمینان آن، مرتبط می کنیم.

این ممکن است شگفت انگیز باشد، اما اگر شما صاحب  کسب و کار یا در حرفه ی بازاریابی هستید، لازم است هنگام ایجاد لوگوی خود، ارزش و شخصیت مخاطبان مورد نظرتان را در نظر بگیرید. و حتی اگر شما در بازاریابی دخیل نیستید، می توانید ارتباط بین چیزی که برند های محبوب سعی به ارايه دارند با طراحی و رنگ آنها را بررسی کنید .

بنابراین اگر شما تا به حال متوجه شدید که چرا بسیاری از شرکت های فست فود دارای لوگو های قرمز هستند و یا معنی لوگوی استارباکس چیست ، همه به معانی پشت رنگ ها بر می گردد. یک رنگ انتخاب کنید و ببینید شرکتی از آن استفاده کرده است سعی در گفتن چه چیزی داشته است.