موکاپ چیست ؟ نحوه ی کار با موکاپ

30 نوامبر 2020 مقالات

همه کسب و کارها برای تبلیغ محصولات خود نیازمند عکاسی های حرفه ای هستند. ولی کسب و کارهای کوچک و خانگی که در ابندای کار نمی خواهند برای عکاسی هزینه کنند فتوشاپ روش رایگانی در نظر دارد. با استفاده از موکاپ فتوشاپ می توانید محصول خود را در یک فضای حرفه ای از نظر نور و رنگ ارائه دهید. در این مقاله روش کار با موکاپ ها را به شما آموزش می دهیم.

موکاپ چیست؟

یک فایل PSD لایه باز که برای جایگذاری لوگو و یا محصول شما در فضاهای مختلف نیازمند چند کلیک است. به طور مثال شما نیاز دارید لوگوی خود را روی تی شرت، یک تابلو، یک کیف پارچه ای و یا روی یک ماگ ببینید و با کاربران خود به اشتراک بگذارید. یک فایل موکاپ آماده دانلود کنید. برای دانلود می توانید از سایت های فیری پیک و یا شاتراستوک استفاده کنید. موکاپ های  آماده سایت عکس ها را اینجا ببینید.

علاوه بر کاربران عادی موکاپ برای طراحان گرافیک هم گزینه جذابی به شمار می آید. برای نمایش لوگویی که طراحی کرده اید یا نمایش سربرگ اداری در یک فضای سه بعدی از پیش ساخته شده، موکاپ به کمک شما می آید.نمایش کارت ویزیتی که طراحی کرده اید در یک فضای جذاب تاثیر بیشتری بر کارفرما خواهد داشت.

آموزش کار با موکاپ

مزیت استفاده از موکاپ چیست؟

زمانی که نیاز دارید تصویر لوگوی کسب کار خود را روی جای دیگر به نمایش بگذارید، باید تمام ویرایش هایی از قبیل نور و رنگ را خودتان با صرف وقت بسیاری انجام دهید. فرض کنید نیاز دارید عکس محصول خود را در صفحه تلویزیون بیندازید. برای ساخت چنین قالبی باید ساعت ها زمان بگذارید تا زاویه و انعکاس تصویر را اصلاح کنید. با دانلود موکاپ هایی که برای این هدف آماده شده اند شما چندین ساعت در زمان خود صرفه جویی کرده اید.

آموزش استفاده از موکاپ

با توجه به نیاز خود یک فایل موکاپ دانلود کنید. با جستجوی عبارت هایی از قبیل

Business card Mockup / logo Mockup /T-shirt Mockup/Flyer Mockup

  • ابتدا فایل Psd  را باز کنید.

مراحل کار با موکاپ

  • لایه های مختلفی در فایل موکاپ وجود دارد. یک لایه برای کیف، یک لایه برای لوگوی روی آن را می بینید.

آموزش موکاپ

  • روی لایه ای که اسمارت آبجکت دارد کلیک کنید. در این مثال نام این لایه Desing است.

  • لایه اسمارت ابجکت برای شما در یک تب جداگانه فتوشاپ باز می شود. اکنون وقت این است که طرح مورد نظر خود را در این صفحه اضافه کنید. تصویر لوگوی شما یا رنگی که مد نظر دارید را به این فایل اضافه کنید.

آموزش موکاپ

  • تصویر رنگی مورد نظر را در این فایل اضافه کردیم و به شکل زیر نمایش داده می شود. با فشردن Ctl + s کار شما در این مرحله تمام می شود.

  • به فایل موکاپ اصلی بروید. اکنون طرح مورد نظر شما در این قالب جای گرفته است.

  • با سیو کردن هر فرمتی که نیاز دارید اکنون یک کیف با لوگو و یا رنگ مورد نظر خود خواهید داشت.

نحوه ی کار با موکاپ

کلام آخر

در این مقاله در مورد نحوه ی کار با موکاپ صحبت کردیم. در صورتی که شما به موکاپ های آماده نیاز دارید می توانید آن ها را از سایت فریپیک و سایت شاتر استوک خریداری کنید برای خرید شاتر استوک می توانید از سایت عکس ها کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه