۵ روش استفاده از افکت های صوتی در پروژه های ویدئویی

15 ژانویه 2020 مقالات

عناصر بسیار زیادی برای افزایش جذابیت پروژه های ویدئویی وجود دارد. از نورپردازی چشمگیر و ویرایش خلاقانه گرفته تا بازیگری حرفه ای، همه چیز باید باشد و یکدیگر را تکمیل کنند تا واقعاً ویدئویی عالی ایجاد شود. با این حال معمولا فیلم سازان از یک عنصر غافلند و آن صوت است. درواقع افکت های صوتی و چگونگی بهبود کیفیت تولید پروژه ها توسط آنها. افکت های صوتی خوب میتوانند با مجذوب کردن بیشتر مخاطبان به داستان و طبیعی جلوه دادن صحنه فیلم ها باعث موفقیت بیشتر یک پروژه متوسط شوند. بیایید به پنج روش مهم استفاده از افکت های صوتی در پروژه های فیلم و ویدیوی خود نگاهی بیندازیم.

روش های استفاده از افکت های صوتی

۱- واقع گرایی

در ابتدا و مهمتر از همه، اگر میخواهید جهانی واضح و تعریف شده ارائه دهید باید از هر عنصری که در اختیار دارید استفاده کنید. شما برای ایجاد نورپردازی واقعی و چیدمان صحیح دکوراسیون زحمت زیادی متحمل می شوید. بنابراین لازم است که به صدا هم به همان اندازه اهمیت دهید. از تطابق صدای کفش قدم های بازیگر گرفته تا صداهای نامحسوس حیات وحش، کم نور شدن چراغ های خیابانی و ترافیک در دوردست، افکت های صوتی راهی عالی برای تحقق واقع گرایانه برای پروژه شماست.

واقع گرایی یکی از روش های استفاده از افکت های صوتی

۲- انتقال

گذر صوتی یک تکنیک دانشگاهی محبوب برای ادیت فیلم است که بسیار مفید است. هماهنگ شدن شات های صحنه با استفاده از افکت های صوتی می تواند مخاطب شما را به راحتی از یک صحنه و به صحنه دیگری منتقل کند. مشابه برش های J و L با فوتیج و صدا ، انتقال افکت صوت می تواند به همان روشی وارد صحنه شود یا از آن خارج شود تا سرعت روایت تغییر یابد.

 

۳- توسعه داستان

در همین راستا، اگر افکت های صوتی به درستی استفاده شوند، می توانند به ابزاری قدرتمند برای داستان پردازی تبدیل شوند. انتقال فوق العاده است، اما افکت های صوتی می توانند اطلاعاتی حیاتی در مورد اتفاقاتی که در فیلم شما رخ می دهد به مخاطبان شما بدهند. از صدای شکسته شدن یک شاخه گرفته تا ضربه زدن به درب به طور ناگهانی. افکت های صوتی می توانند به اندازه افکت های بصری قدرتمند باشند و گاهی حتی بیشتر از این.

توسعه داستان یکی از روش های استفاده از افکت های صوتی

۴- مضامین شنوایی

هنگامی که یاد گرفتید از افکت های صوتی به عنوان ابزار روایت داستان استفاده کنید ، می توانید از آنها برای توسعه (و براندازی) مضامین شنیداری در تولید استفاده کنید. ضربه زدن روی یک درب می تواند به روش های مختلفی انجام شود که  هرکدام به معنی چیزهای مختلفی است. چیزی به آسانی ضربه زدن به درب می تواند سبک تر ، دورتر، سنگین تر و بدتر باشد. و اگر افکت های مشابه را به عنوان موضوع ایجاد می کنید ، می توانید انتظارات مخاطبان خود را بدون آنکه آنها متوجه شوند هدایت کنید.

۵- تعلیق

در نهایت به این نتیجه می رسید که چگونه افکت های صوتی می توانند مهمترین ابزار برای ایجاد تعلیق باشند. این که آیا شما در حال فیلمبرداری از یک پروژه ترسناک، کمدی یا حتی یک فیلم شرکتی هستید. تعلیق در قلب پروژه های واقعاً قابل مشاهده است. افکت های صوتی بر روی صفحه نمایش ایجاد می شوند و در عین حال حدس و گمان هایی راجع به آنچه در صفحه نمایش اتفاق می افتد ایجاد می کنند.

تعلیق یکی از روش های استفاده از افکت های صوتی

 

حال که با مفهوم افکت صوتی و روش های آن آشنا شدید می توانید انواع مختلف افکت های صدا را از سایت های مختلف دانلود کنید. سایت عکسها خدمات افکت صوتی و تصویری را برای شما فراهم کرده است.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه