۷ ترفند تولید محتوا برای اینستاگرام

17 دسامبر 2020 مقالات

باتوجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی اینستاگرام ، محل بسیار مناسبی برای شروع کسب و کار یا توسعه ی آن است.در این بین جذب مخاطب بسیار مهم است. حال چگونه و با چه روشی مخاطب خود را جذب کنیم.از ترفند های مناسب تولید محتوا برای اینستاگرام نوشتن کپشن مناسب و انتخاب استوری اینستاگرام است.

نحوه ی تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام همان تولید عکس فیلم و متن مناسب و منسجم با حوزه ی فعالیت شماست که باعث توسعه ی کسب و کارتان میشود.با ما همراه باشید تا کمی با تولید محتوای متنی و تصویری و استوری اینستاگرام و هشتگ  آشنا شویم.

استفاده از عکس های با کیفیت

مهمترین قسمت هر پست که باعث جذب مخاطب میشود تصویرهای هر پست هستند .استفاده از عکس های باکیفیت و یا عکاسی با لوکیشن مناسب از محصول انتخاب بسیار خوبی برای جذب مخاطب حقیقی است.هرچند که استفاده از عکس های موجود گزینه مناسبی برای تولید محتوا برای اینستاگرام نیست اما این به این معنا نیست که کلا از عکس های موجود استفاده نکنیم.عکس های مورد نیازتان را از شاتراستوک و فریپیک با کیفیت عالی دانلود کنید.لازم به ذکر است که تمامی عکس های فریپیک و شاتراستوک در سایت عکس ها قابل ملاحظه است.

تولید محتوا برای اینستاگرام

فرمت های مختلف

مسئله بسیار مهم برای مدیریت اکانت اینستاگرام، داشتن فرمت مخصوص به خودمان است.برای این کار میتوان آلبومی از عکس های با کیفیت خود انتخاب یا گیف یا فیلمی کوتاه از توضیح محصول خود استفاده کرد. مراقب باشید با عکس و فیلم های زیاد از محصول،مخاطب خود را گیج و خسته نکنید. با استفاده از متن شیوا و جذاب خود مخاطب را تشویق به خواندن یا دنبال کردن ادامه مطلب کنید.

بازسازی محتوا از برند های مختلف

اگر زمان کافی برای تولید محتوا برای اینستاگرام ندارید می توانید از برندهای مختلفی که مرتبط با حوزه ی کاری شماست کمک بگیرید.برای این کار حتما از صاحب برند یا ادمین پیج اجازه گرفته و به آن ها اطلاع دهید که، شیر کردن پست های آن ها باعث دیده شدن بیشتر محصولات آن ها میشود.

انواع هشتگ

انواع هشتگ تولید محتوا برای اینستاگرام

هشتگ ها ابزار بسیار قدرتمند برای شبکه های اجتماعی هستند.می توان گفت هشتگ برچسبی برای موضوعات جهانی است . با زدن بر روی هشتگ مربوطه وارد صفحه ای با پست های مرتبط میشوید.

  • هشتگ توضیح : این هشتگ در جهت طبقه بندی یا انتقال حس پست مربوطه استفاده میشود.
  • هشتگ برند : شرکت و یا کسب و کار های مختلف از اسم برندشان به صورت دائمی تحت عنوان هشتگ استفاده میکنند.در واقع این هشنگ امضای کسب و کار آن ها است.
  • هشتگ کمپین : تاریخ انقضا دارند و در مدت  معینی مثل کمپین ها و یا مسابقات استفاده میشوند.

همکاری با اینفلوئنسرها

اگر قصدتان برای مدیریت شبکه های اجتماعی جدی است پس باید با افراد تاثیر گذار در اینستاگرام ارتباط داشته باشید. اما به این نکته توجه کنید که فالور های اینفلوئنسر به حوزه ی کسب و کار شما علاقمند باشند و شما را دنبال کنند . اگر بیزنس شما کوچک و با بودجه ی کم است بهتر است که در ابتدا با میکرو اینفلوئنسر ها ( ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ فالور) همکاری داشته باشید.

استوری جذاب

قرار دادن محتوای متنی یا محتوای تصویری در استوری اینستاگرام یکی از استراتژی های مهم تولید محتوا برای اینستاگرام است که بین کاربران جذابیت زیادی دارد.بسیاری از مخاطبان کم حوصله بوده و زمان زیادی را صرف گشت و گذار در پیج های مختلف نمیکنند پس استوری گزینه مناسبی برای این دسته از مخاطبان است تا با محتوای پیج آشنا شوند. و یا به کسب و کار شما علاقمند شوند.

 

کپشن مناسب برای اینستاگرام و استوری اینستاگرام

کپشن مناسب

بهترین راه ارتباط برقرار کردن با مخاطب نوشتن کپشن مناسب برای اینستاگرام است.برای بامزه کردن کپشن میتوانید متن را بسیار خودمانی نوشته یا سوالی مطرح کنید تا مخاطب درگیر شود و یا ترفندی نوشته و ذهن مخاطب را مشغول کرده و با اضافه کردن شوخی و خنده به کپشن، آن را جذاب تر کنید. کپشن مناسب با محتوای متنی خوب تاثیر بسزایی بر کیفیت پست دارد.

خلاصه

اخیرا شبکه های مجازی علل الخصوص اینستاگرام کمک زیادی به کسب و کارهای نوپا و حتی بزرگ کرده است.همان طور که گفتیم کپشن مناسب برای اینستاگرام و استوری اینستاگرام ،هشتگ و انواع آن از استراتژی های مهم تولید محتوای تصویری و متنی هستند که مخاطب مناسب ،جذب صفحه شود.امیدواریم مطلب تولید محتوا برای اینستاگرام به دردتان خورده باشد و اطلاعات کافی کسب کرده باشید.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه