اصول طراحی بروشور

5 آگوست 2019 آموزشی

عناصر اصلی طراحی بروشور را میشناسید؟ بروشور یک استراتژی کلاسیک در بازاریابی است. میتوان برای معرفی کسب و کار به مشتریان جدید و ارائه خدمات و محصولات جدید به مشتریان قدیمی استفاده کرد.

طراحی بروشور

چرا طراحی بروشور؟

زمانی که نیاز به انتقال اطلاعات زیادی در فضای کم داشته باشید, میتوانید به طراحی بروشور روی آورید.
اگر محتوای شما کوتاه است و میخواهید آن را جلوی چشم مشتریان نمایان کنید, میتوانید به بیلبورد فکر کنید. اما بروشور متفاوت است, چرا که در مکان هایی که افراد گذر میکنند و شلوغ است ارائه نمیشود.
بروشور در مکان هایی مانند: نمایشگاه, سالن انتظار, اماکن باز و دیگر مواردی که افراد فرصت خواندن داشته باشند ارائه میشود. بنابراین برشور فرصتی برای فروش واقعی محصول یا خدمات شما است.
بروشور را میتوان از مجلات موفق تر دانست, به دلیل اینکه تا میشوند و درنتیجه قابل حمل تر میشوند. همچنین مطالب بسیار زیاد مجلات ممکن است خوانده نشوند.
اما بروشور محتوای خسته کننده ایی ندارد, در نتیجه مشتریان بیشتری جذب میکنند.

در این مطلب عناصر اصلی طراحی بروشور را میتوانید بخوانید. یک بروشور موفق برابر با موفقیت در کسب و کار است.

بیشتر بخوانید: اصول طراحی کارت ویزیت

سادگی در مطالب و طراحی بروشور

فضای غافلگیرکننده ایی برای پرکردن بروشور ها وجود دارد. بنابراین محتوای بسیار زیادی را میتوانید به اشتراک بگذارید.
گذاشتن فضای خالی در بروشور اشتباه است اما از آن بد تراستفاده از طراحی شلوغ و محتوای زیاد است. اگر طراحی آنقدر شلوغ باشد که خواننده دچار مشکل و سردرگمی شود به معنی از دست دادن مشتریان است.

برای ایجاد تناسب در طراحی بروشور میتوانید از راه های زیر استفاده کنید:

  • محدودیت در انتخاب فونت: سعی کنید تنها از دو نوع فونت متفاوت در طراحی بروشور استفاده کنید. یکی برای عناوین و دیگری برای متن ها.
  •  استفاده از طرح های مرتبط: سعی کنید از تصویر هایی استفاده کنید که به متن مرتبط باشند و به جای ایجاد شلوغی, به خوانند در درک متن کمک کنند.
  • لیست کردن: سعی کنید در متن ها از حروف ( الف,ب,ج و ..) و یا شماره ها در ایجاد سلسه مراتب متن استفاده کنید. این کار به خوانایی متن شما بسیار کمک میکند.

استفاده از عناصر متفاوت در طراحی بروشور

معمولا قسمت بیشتری از بروشورها شامل متن هستند تا تصاویر. اما میتوان با استفاده از تصاویر و طرح های قوی به تقویت متن کمک کرد.
بنابراین نباید المان تصاویر را در نظر نگرفت چرا که متن و تصاویر مرتبط میتوانند با ایجاد تاثیرات بصیری در ذهن خوانندگان, مطالب را ماندگارتر کنند.

طراحی بروشور

 

نکات:

  • پاراگراف های طولانی خواننده را خسته میکنند. در هر صفحه مطالب را با عکس مرتبط جدا کنید.
  • برای نشان دادن سلسله مراتب میتوانید از رنگ های مختلف در نوشته استفاده کنید. به عنوان مثال: میتوانید از رنگ قرمز برای تیتر و رنگ خاکستری یا مشکی برای متن استفاده کنید.
  • اطلاعات را دسته بندی کنید. این نکته بسیار مهم است, چرا که یک جریان و موج بهم پیوسته در ذهن خواننده ایجاد میکند. مطمئن شوید که بروشور شما به نحوی باز میشود که در تنظیم این مورد, تکمیل کننده باشد.

با استفاده از این نکات مطالب شما دسته بندی, مرتب, خوانا و قابل فهم خواهد شد.

قبل از طراحی بروشور مخاطبان آن را شناسایی کنید

جنبه ایی بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت شناخت بازار هدف است. چه مشتریان قدیمی و چه مشتریان جدید, میزان دانش طراح برای ارائه مطالب به بازار هدف برابر با جلب رضایت آنها و جذب مخاطبان به کسب و کار مورد نظر است.
مهارت گرافیکی یک طراح زمانی مشخص میشود که مخاطب مورد نظر آنچه او ارائه کرده است را درک کند. در نتیجه نظر مشتریان را جلب کند.
بنابراین انواع مخاطبان و پیام اصلی آن کسب و کار را شناسایی کنید و در روند طراحی بروشور به آنها توجه کنید.

همچنین میتوانید از تمپلیت های آماده شاتراستوک استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه