۵ رنگ خانه مدرن در طراحی داخلی; برترین های ۲۰۱۹

31 جولای 2019 خبر ها و تازه ها

انتخاب رنگ خانه, یکی از مهمترین تصمیماتی که اعضای خانواده و طراحان داخلی میتوانند بگیرند. به گفته ی امی وکس (Amy Wax) یک طراح داخلی حرفه ایی و مشهور: (رنگ ستون فقرات خانه است), بنابراین میتواند به راحتی فضای خانه را تغییر دهد.
اگر تصمیم به تغییر رنگ خانه خود دارید و یا یک طراح داخلی هستید بهتر است با مدرن ترین رنگ های سال ۲۰۱۹ برای استفاده درطراحی داخلی خانه ها آشنا شوید.

با استفاده از این مطلب میتوانید رنگ مورد نظر را با نکاتی در ارتباط با آن یاد بگیرید.

رنگ خانه فندقی ( HAZELNUT)

رنگ خانه

رنگی فندقی رنگی است که نه بسیارگرم است و نه سرد, بنابراین با وسایل خانه شما به راحتی ست میشود.
این رنگ در سال ۲۰۱۹ به عنوان رنگی آرامش بخش برای رنگ خانه اعلام شده است.
اگر نیاز به رنگ های روشن و باز برای اتاق یا یک سالن خانه داشته باشید این رنگ میتواند بسیار مناسب باشد. استفاده از رنگ فندقی در اتاق های نورگیر بسیار جذاب و مدرن میباشد.
میتوانید از درجه های مختلف تیره یا روشن این رنگ برای اتاق ها یا دیوار های مختلف استفاده کنید.
خلاق باشید!!!

رنگ خانه خاکستری کبود ( متمایل به یاسی) (LILAC GRAY)

رنگ خانه

خاکستری در طراحی داخلی رنگی کلاسیک, مدرن و خنثی است اما با معرفی خاکستری کبود (رنگی که یاس بنفش به آن اضافه شده ) در سال ۲۰۱۹, مدرنیته و آرامش را برای خانه ها به ارمغان آورد.
اگر دیوار های خانه به این رنگ باشد به راحتی با اضافه کردن لوازم و متریال های بنفش میتوان محیط را گرم تر نشان داد. همچنین با استفاده از لوازم و متریالی با رنگ های خنثی میتوان محیط را خلاقانه و جذاب کرد.
طراحان داخلی از درجه های رنگ خاکستری در طراحی داخلی خانه ها بسیار استفاده میکنند و رنگ خاکستری کبود میتواند جایگزینی با طراوت برای آنها باشد.
چراکه اعضای خانه دیرتر از این رنگ خسته میشوند.

رنگ خانه سبز پر رنگ (DARK GREENS)

رنگ خانه

یکی از رنگ های برتری که در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت Pantone معرفی شده است, سبز شکاری یا سبز پررنگ میباشد.
تمامی درجه های این رنگ, القا کننده حس طبیعت و گیاهان است. چراکه این رنگ میتواند سرسبزی و قدرت شفابخشی طبیعت را به خانه بیاورد.
از این رنگ بهتر است در اتاق های باز و بزرگ استفاده شود چرا که استفاده از رنگ سبز شکاری در اتاق های کوچک باعث ایجاد فضای گرفته, تاریک و کوچک میشود.
و فراموش نکنید اگر از رنگ های جدید استفاده میکنید, از استایل زندگی و نوع شخصیت خود دور نشوید, چرا که رنگ ها تاثیرات و معانی منحصر به فردی دارند.

بیشتر بخوانید: معانی و روانشناسی رنگ ها

رنگ خانه آجری (سفالی) کم رنگ (SOFT CLAY)

رنگ خانه

این رنگ مناسب برای افرادی است که سبک زندگی خاصی دارند. افرادی که میخواهند خانه ایی با فضای دوستانه و پر آرامش را داشته باشند میتوانند از این رنگ در طراحی داخلی خود استفاده کنند.
برای این رنگ پیشنهاد میکنیم به دنبال استفاده از وسایل با رنگ های غیر معمول باشید, ترکیب رنگ سفالی با رنگ های دیگر محیطی فوق العاده و چشمگیری را ایجاد میکند.
تعداد رنگ هایی که میتوانید در کنار رنگ سفالی استفاده کنید آنقدر زیاد است که هیچگاه از فضای خانه خسته نخواهید شد.

رنگ خانه آبی (Blue)

رنگ خانه

برای سنت گرایان و افرادی که مدل زندگی آنها بر پایه آرامش است, رنگ های آبی پیشنهاد میشود. رنگ های آبی یخی, خاکستری-آبی و آبی کم رنگ های بسیار مناسبی هستند. توجه داشته باشید که درجه ایی از رنگ های آبی را در طراحی داخلی استفاده کنید که فضای خانه را کوچکتر و گرفته نشان ندهد. برای بزرگ نشان دادن و دوری از یکنواختی میتوانید از درجه های روشن آبی و آبی خاکستری استفاده کنید. بهتر است در خانه هایی با رنگ های آبی از وسایلی با رنگ های مکمل آن استفاده کرد و انرژی را به خانه تزریق کرد. همچنین استفاده از درجه های تیره رنگ آبی در این خانه ها میتوان محیط را مدرن تر نشان داد.

فراموش نکنید که سلیقه و سبک زندگی شما بسیار مهم است و با توجه به معانی رنگ ها آنچه متناسب با اعضای خانواده است را انتخاب کنید.
در صورت ایجاد هرگونه سوال در بخش نظرات این مطلب همراه شما خواهیم بود.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه