طراحی کارت ویزیت; سایز های استاندارد

24 جولای 2019 خبر ها و تازه ها

سایز های استاندارد برای طراحی کارت ویزیت را میدانید؟ استاندارد های هر کشور متفاوت است؟
کارت ویزیت یکی از مهم ترین راه ها برای ایجاد ارتباط با مشتریان و در نهایت جذب آنها است. روشی ارزان و موثر در تبلیغات و بازاریابی میباشد که با رعایت اصول آن میتوان به نتایج مطلوبی در ارتقا کسب و کار رسید.

بیشتر بخوانید: اصول طراحی و اهمیت کارت ویزیت

یکی از اصلی ترین نکات در طراحی کارت ویزیت رعایت سایز آنها میباشد. یک کارت ویزیت زمانی سایز استانداردی دارد که به راحتی در کیف های پول قابل حمل باشد.
یک طراحی کارت ویزیت استاندارد که از تمام اصول گرافیکی پیروی میکند, میتواند سریع ترین راه ها برای ایجاد ارتباط با مشتریان باشد.
به همین دلیل داشتن کارت ویزیت با سایز متناسب کیف پول, میتواند به افراد این امکان را بدهد که در هر زمان کسب و کار خود را تبلیغ کنند.

                                  دانلود فایل آماده کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت در کشور های مختلف

قابل ذکر است که در کشور های مختلف سایز استاندارد کارت ویزیت متفاوت است. سایز استاندارد کارت ویزیت در بیشتر کشورها با اندازه ی کارت های اعتباری افراد برابر است.
این بدین معنی است که کارت های ویزیت به راحتی در کیف پول افراد جای میگیرند ودیگر نگران آسیب و خم شدگی لبه های کارت ویزیت نخواهند بود.
به عنوان مثال: در کشور انگلستان ۸۵mm در ۵۵mm یا ( ۸٫۵cm در ۵٫۵cm) میباشد که دقیقا به اندازه کارت های اعتباری و دبیت کارت ها است.
در حالی که سایز استاندارد کارت ویزیت در کشور سنگاپور ۹۰mm در ۵۴mm است, که عریض تر و کوچکتر از سایزهای استاندارد اروپایی ها میباشد.

معمول ترین استاندارد سایز در طراحی کارت ویزیت

اینچ: ۳٫۵ در ۲
پیکا: ۲۱در ۱۲ pc
میلیمتر: ۸۸٫۹ در ۵۰٫۸ mm
پیکسل: ۹۰۰ در ۷۵۰ px

بهتراست مطمئن شوید سایز استاندارد در کشور شما چه اندازه است سپس طراحی را شروع کنید.

برای طراحی کارت ویزیت در ایران چه سایزی استاندارد میباشد؟

معمولا کارت های ویزیت با سایز های ۸٫۵cm در ۴٫۸cm یا ۴٫۵ در ۸٫۵ چاپ میشوند. اما فراموش نکنید که بستگی به چاپخانه ایی دارد که کارت ویزیت شما را چاپ خواهد کرد.
البته کارت های دولتی و بانکی در ایران با سایزهای ۵٫۹ در ۸ یا ۵٫۹ در ۸ ارائه میشوند و باعث میشود این سایز را نیز برای چاپ کارت ویزیت در نظر بگیرند.

ایجاد فاصله در سایزهای طراحی کارت ویزیت

فراموش نکنید که هنگام چاپ کارت ویزیت در چاپخانه, تمامی کارت ها بر روی یک زینک قرار میگیرند و در آخر برای جداسازی آنها از یک تیغ مخصوص استفاده میکنند.
به همین دلیل توصیه میشود هنگام طراحی کارت ویزیت حدود ۳ الی ۴ میلیمتر فاصله گذاشته شود. با این کار اگر در برش کارت اشتباهی صورت گیرد, قسمت های اصلی کارت از بین نمیرود. به این منظور میتوان از خطوط فرضی یا Graid استفاده کرد.

سایزاستاندار کارت ویزیت در طراحی اشکال مختلف

برای طراحی کارت ویزیت خلاقیت را فراموش نکنید چرا که تاثیر بیشتری در کسب و کار دارد. میتوانید از اشکال و مدل های مختلف استفاده کنید اما فراموش نکنید که هر کدام استاندارد هایی دارند.
به عنوان مثال: کارت هایی که تا میشوند با استاندارد های زیر چاپ میشوند.
اگر میخواهید جزئیات بیشتری را ارائه دهید میتوانید از این مدل کارت استفاده کنید.
پیکسل:  ۹۰۰ در ۱۲۰۰
اینچ: ۳٫۵ در ۴
میلیمتر:  ۸۸٫۹ در ۱۰۱٫۶
پیکا:  ۲۱ در ۲۴

کارت های مربعی, که بسیار خاص و جذاب هستند در سایز های زیر طراحی میشوند.
پیکسل:  ۶۷۵ در ۶۷۵
میلیمتر:  ۵۷ در ۵۷
اینج: ۲٫۲۵ در ۲٫۲۵
در نتیجه, استفاده از سایز های استاندارد میتواند بسیار قابل حمل و اصولی تر باشد. چرا که کوچک بودن یا بزرگ بودن بیش از حد کارت ویزیت میتواند به جزئیات و محتوای آن آسیب بزند.
حتی به دلیل جای نگرفتن در کیف های پول به یک زباله تبدیل شود.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه