اینفوگرافیک چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

11 جولای 2020 دیگر مطالب

در دنیای امروز که علم بازاریابی بر مبنای محتوا پایه ریزی شده است. همه در تلاش هستند که محتوای مناسب و جذاب تهیه کنند. یکی از انواع محتوا اینفوگرافی است. در این مقاله خواهیم گفت که اینفوگرافیک چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه با عکس ها همراه باشید.

اینفوگرافیک چیست ؟

اینفوگرافی یک نوع نمایش اطلاعات در قالب گرافیکی است که به خوانندگان کمک می کند مفاهیم را راحت تر درک کنند. اینفوگرافی یکی از روش های مرسوم تولید محتوا در دنیا است  و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. طبق تحقیقات ذهن انسان می تواند مفاهیمی که از طریق عکس ارائه می شوند را سریع تر متوجه بشود. بنابراین بهتر است است قابلیت هایی که اینفوگرافی در اختیار ما می گذارد استفاده کنیم.

مقالات مرتبط:

معرفی بهترین ابزار ساخت اینفوگرافی

اینفوگرافی مانند یک نقشه است، یک نقشه ی غنی شده از از اطلاعات. اما چرا نام نقشه بر روی آن گذاشته نمی شود؟ چون دست آورد های بیشتری نسبت به یک نقشه برای به ما ارئه می کند. اگر می خواهید مفاهیم پیچیده را به صورت خلاصه برای خواننده بگویید و در کمترین زمان در ذهن او ثبت شوید بهترین فرمت ارائه اینفوگرافی است.

اینفوگرافیک چیست

اینفوگرافیک چیست و چرا از اینفوگرافی استفاده کنیم؟

لغت اینفوگرافی اولین بار در سال ۱۹۶۰ میلادی ظاهر شد. از آن زمان تا به حال تعریف دقیق و مشخصی برای آن وجود نداشته است. آنچه اکثر افراد بر روی آن تاکید دارند این است که: اینفوگرافی ترکیبی هوشمندانه از اطلاعات و طراحی است. این اطلاعات هم می تواند اعداد و ارقام باشند و هم حقایق علمی.  در علم مارکتینگ توجه فراوانی به این فرمت محتوایی می شود. در ادامه خواهیم گفت چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

مقالات مرتبط:

طراحی اینفوگراف، اصول ساخت و کاربرد آن

از مزیت های مهم اینفوگرافی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. آنها قانع کننده و چشم گیر هستند

مردم عاشق اطلاعات هستند،  به خصوص آمار ، اعداد و ارقام. اینفوگرافیک ها برای گردآوری مقدار زیادی از داده ها در یک قالب آسان برای دنبال کردن مناسب است. اطلاعات در این قالب ها می تواند به خوبی افراد را قانع کند.

با استفاده از آن ها ، مخاطبان شما نه تنها از قالب بی عیب و نقص اطلاعات شما قدردانی می کنند ، بلکه اطلاعات شما را معتبرتر و قانع کننده تر می یابند.

آنچه اطلاعات را قانع کننده تر می کند ، توانایی درک آن است. اینفوگرافیک ها مخاطبان را در فهم مفاهیم کمک می کند.  این بدان معناست که شما یک نمایه بصری دارید به آنها کمک می کند تا بینش مورد نیاز خود را به سرعت بدست آورند و این به ارزش به محتوای شما می افزاید.

۲. آنها ثابت می کنند که شما متخصص هستید

بیشتر ما تحت تأثیر اعداد قرار می گیریم اما اگر اعداد و گرافیک  را کنار هم قرار بگذاریم ترکیب فوق العاده ای به ما می دهد. وقتی دانش خود را از طریق اینفوگرافیک به اشتراک می گذارید ، نه تنها خود را به عنوان متخصص معرفی کرده اید ، بلکه اعتبار برند خود را نیز افزایش می دهید. ایجاد یک اینفوگرافیک قانع کننده ، زمان ، دانش و تجربه ی خاص خود را می طلبد، هر اینفوگرافیکی نمی تواند شما را به خوبی معرفی کند پس بهتر است به خوبی در این حرفه متخصص باشید.

۳. آنها به راحتی خوانده می شوند ، درک می شوند و در ذهن ثبت می شوند

با استفاده از اینفوگرافیک، خوانندگان شما می توانند اطلاعات را به سرعت در ذهن خود پردازش کنند، پیامی را که شما مد نظرتان است را درک کنند و مدت زیادی پس از دیدن تصویر آن را به یاد بیاورند.

ایجاد خاطره در ذهن بیننده یکی از حقه های بازاریابی است. یک اینفوگرافیک  شانس بسیار بیشتری برای ایجاد آن خاطرات نسبت به یک راهنمای سفید ، کتاب الکترونیکی یا انواع دیگر متن دارد. در واقع هر چه خاطره سازی بیشتر شود ، لایک ، اشتراک گذاری ، بارگیری ، ارسال و اظهار نظر بیشتر می شود. هنگامی که در ذهن مشتری ثبت می شوید و تعامل شبکه های اجتماعی شما بالا می رود به صورت قطعی فروش محصولات و خدمات نیز افزایش می یابد.

کلام آخر

در این مقاله دانستیم که اینفوگرافیک چیست و چه مزایایی دارد. ساخت و تهیه ی اینفوگرافی در دنیای امروز کار مشکلی نیست زیرا ابزار های آماده و پیشرفته ی فراوانی برای آن وجود دارد. در مقاله معرفی ابزار های ساخت اینفوگرافی می توانید با انواع این نرم افزار های آنلاین آشنا شوید و ساخت این نوع تصاویر را تمرین کنید. اگر برای اینفوگرافی های خود نیاز به وکتور داشتید به شما پیشنهاد می کنیم سری به وب سایت شاتر استوک بزنید. سایت عکس ها روند خرید از شاتر استوک را کوتاه کرده و شما می توانید تمامی تصاویر مورد نیاز خود را به راحتی تهیه کنید.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه