تامبنیل (thumbnail) چیست ؟

27 سپتامبر 2020 مقالات

شاید بار ها شنیده اید : “از روی جلد، کتاب را قضاوت نکنید” و گرچه در بیشتر موارد ممکن است توصیه صحیحی باشد ، این بدان معنی نیست که مردم به این هشدار گوش می دهند. مردم هر روز تصاویر و فیلم ها را با تصاویر کوچک قضاوت می کنند. در این عصر بصری ، تصاویر کوچک توانایی ایجاد یک برداشت اولیه خوب یا بد را دارند. در این مقاله خواهیم گفت که تامبنیل (thumbnail) چیست و چه اهمیتی دارد ؟ در نظر داشته باشید که برای تهیه ی عکس های کوچک یا تامبنیل می توانید از عکس های استوک استفاده کنید. بهترین مرجع آن ها شاتر استوک است و برای خرید عکس های شاتر استوک می توانید از سایت عکس ها استفاده کنید.

تامبنیل چیست

 تصاویر تامبنیل (thumbnail) چیست ؟

تصاویر کوچک نسخه هایی با اندازه کم از تصاویر یا فیلم ها هستند. اسکن و سازماندهی آنها راحت تر از همتایان اندازه کامل آنها است. در حقیقت ، تصاویر کوچک همان نقشی را دارند که نمایه متن معمولی برای کلمات دارد. اگر بیننده ای علاقه مند است ، می تواند بر روی تصویر کوچک کلیک کند تا تصویر را کامل ببیند. تصاویر تامبنیل همچنین به بینندگان اجازه می دهد دقیقاً بر آنچه می خواهند ببینند کنترل داشته باشند و منتظر لود شدن عکس های سایز بزرگ نمانند.

تصاویر تامبنیل ویدیو یک تصویر کوچک سفارشی است که می تواند قبل از اینکه بیننده ای روی ویدیوی شما کلیک کند، در مورد فضا و محتوای ویدئو اطلاعات داشته باشد. جالب است بدانید که تصاویر تامبتیل می تواند نقشی تعیین کننده بر روی اینکه بیننده تصمیم بگیرد فیلم دیگری را تماشا کند یا خیر، داشته باشد. این تصاویر به بیننده شما این امکان را می دهد تا بفهمد چه چیزی را می خواهد ببیند و چرا باید بر روی این ویدئو و یا تصویر کلیک کند ؟ دقیقاً مثل جلد کتاب. احتمالاً یکی دو بار این مورد را در YouTube تجربه کرده اید. شما یک ویدیو را تماشا می کنید ، و سپس یک تصویر کوچک برای یک ویدیوی دیگر مشاهده می کنید که ممکن است مورد علاقه شما باشد. تصویر کوچک همان چیزی است که شما را به کلیک و تماشا سوق می دهد. یک تصویر تامبنیل عالی باعث برجسته شدن محتوای یک منتشر کننده شود.

تصاویر تامبنیل

استفاده ی تصاویر تامبنیل (thumbnail) چیست ؟

تصاویر کوچک همه جا کاربرد خاص خود را دارند. بیشتر موتورهای جستجوی تصویری و اپلیکیشن های تصویری مانند جستجوی تصویر Google و YouTube از تصاویر کوچک برای سازماندهی عکس ها و محتوای خود استفاده می کنند. همین طور این تصاویر نقش خوبی در اکثر سیستم عامل های مدرن مانند Microsoft Windows و macOS دارد.

تصویر کوچک اغلب مقدمه ای برای محتوای شما است ، بنابراین به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنید. در اصل این عکس ها اینقدر با ارزش هستند که نمی توان سر سری از روی آن ها گذشت. برای ساخت و انتشار آن ها باید از قواعدی پیروی کرد که بعضا کسی به آن ها اهمیت نمی دهد و یا شاید چیزی در این مورد نمی داند.  در ادامه به این موارد اشاره می کنیم:

 • انتقال موضوع محتوای ویدئو
 • بیننده را مجبور کنید تا روی ویدیو کلیک کند
 • تمایز برند شما با دیگران
 • بهینه بودن نمایش عکس ها بر روی تمامی دستگاه ها
 • چکار کنیم که عکس های تامبنیل بهتری داشته بشیم؟

حتی اگر خود تصویر تامبنیل تهیه نکرده باشید، یوتیوب یکی از فریم های عکس را به صورت خودکار بجای تصویر تامبنیل شما استفاده می کند. اما اینکار چندان مناسب نیست. زیرا دقیقا از ظرفیت هایی که گفته شد نمی توانید استفاده کنید. درست است که اینکار خیلی راحت است و زمان چندانی نمی گیرد اما اصلا پیشنهاد نمی شود. برای ساخت تامبنیل ها بهتر است مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را در نظر بگیرید:

 • از تصاویر تامبنیل خود به عنوان پوستر فیلم ویدیوی خود استفاده کنید
 • تصاویر بهتر است از نمای نزدیک باشد
 • عنوان را وارد کنید یا کلمات کلیدی را بنویسید
 • از چهره های سرشناس استفاده کنید و یا کمی جدال برانگیز باشد
 • به کیفیت عکس و نورپردازی توجه کنید
 • آزمون A / B برای انتخاب بهترین تصویر

کلام آخر

در این مقاله گفتیم که تامبنیل (thumbnail) چیست و چه کاربردی دارد؟ برای ساخت تصاویر تامبنیل شما می توانید از تصاویر استوک و فایل های لایه باز استفاده کنید. اینکار روند ساخت یک تصویر را بسیار کوتاه می کند و به کار شما سرعت می بخشد.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه