موکاپ Mockup; ساخت و ویرایش در فتوشاپ

19 جولای 2019 آموزشی

موکاپ Mockup در ساخت و طراحی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. مدل های آماده ی موکاپ به طراحان این فرصت را میدهد که قبل از اجرا و چاپ, طرح اولیه خود را در قالب اصلی مشاهده کنند. موکاپ مدل های خامی هستند که میتوانید با استفاده از آن ها لیبل و طرح خود را به صورت سه بعدی نشان دهید. طراحان از موکاپ برای تکمیل بازخورد مشتری و کاربران خود استفاده میکنند.
این مدل ها با فرمت PSD, در موضوعات متفاوت وجود دارد.
در هر یک از موضوعات موکاپ, مانند: کارت های ویزیت, بیلبورد های تبلیغاتی, بسته بندی های محصول, ست اداری, بروشور, موبایل و … میتوانید طرح های خود را به صورت واقعی به مشتریان نشان دهید.

روش استفاده از موکاپ Mockup

 1.  موکاپ مورد نظرتان را پیدا کنید, دانلود کنید و فایل را باز کنید.

  موکاپ Mockup

  پس از جست و جو و پیدا کردن موکاپ های مورد نظرتان, فایل ها را خریدار کنید. فایل هایی که در اختیار شما قرار میگیرد با فرمت PSD است و میتوانید برای ادامه کار آن ها را در فتوشاپ باز کنید.
  همین حالا امتحان کنید. میتوانید موکاپ های سایت شاتر استوک را به صورت مستقیم از Axha.com خریداری کنید.

                                                                                      خرید موکاپ

 2. لایه های موکاپ Mockup را یاد بگیرید

  موکاپ های بزرگ شامل تعداد زیادی لایه هستند که هر کدام قسمتی از تصویر را شامل میشوند. با کلیک کردن بر روی هر کدام از لایه میتوانید تغیراتی ایجاد کنید وحتی رنگ ها را تغییر دهید.

 3.  Smart Object را باز کنید.

  موکاپ Mockup

  طراحی موکاپ

  توجه داشته باشید چندین لایه شامل نوشته, تصویر وکتور یا آیکون میباشد که به آن Smart Object میگویند. پس از باز کردن لایه های Smart Object میتوانید ویرایش و تغییرات متناسب با کسب و کارتان را انجام دهید.
  برای اعمال تغییرات بر روی Smart Object کلیک کنید تا برای شما یک پنجره جداگانه از فوتوشاپ باز شود. در این قسمت به راحتی محتویات Smart Object را ویرایش و تغییر دهید.
  پس از ذخیره سازی آن فتوشاپ به روزرسانی خواهد شد و بر روی تصویر منعکس میشود.

 4. تغییرات پایانی

  طراحی موکاپ

  در فایل موکاپ Mockup هر تغییری بخواهید میتوانید بر روی لایه ها اجرا کنید. تغییر رنگ پس زمینه, اضافه کردن متن, کراپ کردن و موارد دیگر..
  در این تصویر رنگ پس زمینه تغییر کرده است و برخی موارد و متن اضافه شده و در آخر مقیاس ها تنظیم شده است.
  در آخر, با انتخاب گزینه Export میتوانید در هر نوع فرمتی که بخواهید فایل خود را ذخیره کنید. در صورت تمایل میتوانید موکاپ ساخته شده را به صورت فایل PSD ذخیره کنید تا بتوانید مجددا تغییراتی را بر روی آن انجام دهید.

اجتناب از اشتباهات رایج در ساخت موکاپ Mockup

 • بررسی کنید که Smart Object شما ذخیره شده باشد. اگر بالای صفحه در کنار نام فایل در فوتوشاپ ستاره ایی باشد به این معنی است که فایل ذخیره شده است. فراموش نکنید اگر Smart Object ذخیره نشود تغییرات بر روی تصاویر انجام نخواهد شد.
 • هنگام انتقال یا تغییر مقیاس آیتم های موکاپ, اطمینان حاصل کنید که تمام لایه های مرتبط در همان زمان تغییر کنند. برای انجام این کار با نگه داشتن کلید Shift لایه های دلخواه را انتخاب کنید, سپس تغییرات مرتبط را انجام دهید. در غیر این صورت فیلتر ها, سایه ها و سایر اثرات و تغییرات اعمال نخواهند شد.

امروزه موکاپ Mockup در چاپ و تبلیغات کاربرد بسیاری دارد و استفاده از آن کار بسیار راحتی است. با تمرین و تکرار موارد بالا میتوانید از موکاپ ها در پروژه های خود استفاده کنید.
در صورت ایجاد هرگونه سوال و یا سفارش موکاپ با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
دستیار ترجمه